Google Drive + Dropbox Sync

Hem Gmail hesabımda hem de Arkitera.com’da kullandığımız Google Apps’taki hesabımda Drive hizmeti devreye hızla girdiği için hemen Google Drive’a geçtim.

Hem Dropbox’ı devam eden bazı projelerde ortak olarak kullandığımız hem de Google Drive henüz herkeste devreye girmediği için Dropbox’ı kullanmaya da devam etmek zorundayım. Küçük konuşalım 5GB’lık bir dosya toplamınız varsa ve iki sistemi de aynı anda kullanacaksanız hem bu dosyaları PC’de iki defa tutmak zorundasınız hem de iki defa internete göndererek hattınızı yormak durumundasınız. 

Bu iki sistemi aynı klasörden çalıştırabilmek en doğru çözüm gibi. “Google Drive Dropbox Sync” aramasını yaptığınızda karşınıza genellikle Google Drive Dropbox karşılaştırmaları çıkıyor oysa benim aradığım gerçekten bu iki servisin birbiri ile senkronizasyonu. Henüz tam çaresini bularak bir yazı paylaşan yok. Genelde Google Drive’ın içine Dropbox’ı koy ya da tersi şeklinde çözümler öneriliyor…

İnsanoğlu bitmek tükenmek bilmeyen bir çözüm arama merakı içinde hep. Ya da bazılarımız. Hem Dropbox hem de Google Drive hayal bile etmediğimiz çözüm sunduğu halde şimdi de tüm bu servislerin (Sky Drive, Box, Ubuntu vs dahil) aynı klasörden senkronize olmasını bekliyorum.